Aktualności

28 lutego 2018 20:12 | Aktualności

Tydzień Olimpijski w Krzyżowicach

 

Co to jest olimpiada? I skąd się wzięła? Czym jest dla sportowców? Kiedy odbędą się następne i czego możemy się dowiedzieć o miejscu ich rozgrywania? Na te, i mnóstwo innych pytań uczniowie klas I – III szukali odpowiedzi podczas Tygodnia Olimpijskiego zorganizowanego w dniach 19-23 lutego.

Poznaliśmy m.in. symbolikę kół olimpijskich, położenie geograficzne Pjongczang , porozmawialiśmy o zdrowym  odżywianiu się i ważnej roli śniadania (nie tylko dla sportowców), by w końcu zrobić samodzielnie zdrowe drugie śniadanie.

Żelaznym punktem programu były szkolne Igrzyska Olimpijskie, podczas których uczniowie mogli zmierzyć się z konkurencjach olimpijskich – łyżwiarstwie szybkim, łyżwiarstwie figurowym, skokach narciarskich i saneczkarstwie. Oczywiście konkurencje te z dyscyplinami  olimpijskimi łączyła jedynie nazwa ;) Najważniejsze, że wszyscy uczestnicy spisali się rewelacyjnie, bawiąc się sportem, w myśl hasła olimpijskiego: „Nie wynik jest najważniejszy, lecz udział”.  Na korytarzu mogliśmy podziwiać plakaty dotyczące olimpiady, a więc koła olimpijskie, a także logo tegorocznych igrzysk w Pjongczang.

Wzorem zawodów sportowych miniony tydzień obfitował w prawdziwe sportowe emocje. Szkoda tylko, że na kolejny Tydzień Olimpijski w naszej szkole poczekamy 4 lata!

Przeczytano: 123 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

je1